אודות הארכיון

אני נדב רביד. מתעסק במוזיקה וברדיו מאז שאני זוכר את עצמי.

בשנת 1993, בגיל 21, התחלתי לפרסם ביקורות במדור המוזיקה ״מיקס״ של ״כל העיר״, המקומון הירושלמי האגדי של רשת שוקן. עד 2006 כתבתי באופן סדיר מאות ביקורות אלבומים עבור ״כל העיר״ (בהמשך גם ערכתי את מדור המוזיקה שבינתיים שינה את שמו ל״רימיקס״), ״העיר״, ״דיג׳יי העיר״ ו״וואלה! תרבות״.

הטקסטים שכתבתי משנת 1997 ואילך נשתמרו ברובם על המחשב שלי, והמשכתי לגלגל את התיקייה ממחשב למחשב, גם אם חלק מהקבצים נשמרו בפורמטים לא קריאים של מעבדי תמלילים עתיקים. הטקסטים מופיעים כאן בצורתם הגולמית, לפני שעברו עריכה במערכת העיתון. חלק מהקבצים נראים לי פגומים או קטועים. לפעמים שלחתי אותם למערכת עם הצעה לכותרת (שבדרך כלל לא התקבלה), ולפעמים לא.

בקריאה חוזרת היום (2020) חלק מהטקסטים גורמים לי למבוכה קלה משלל סיבות: תחזיות שהתבדו; כתיבה מתחכמת שלא לצורך; נסיון להרשים את הקוראים המדומיינים של המדור או את העורכים; ופה ושם, ניסוחים שמעוררים נוחות באקלים של 2020.

הטקסטים עולים לפה מחדש as is, כמעט ללא נגיעה. כמה תיקונים לשגיאות כתיב שלא הבחנתי בהן בזמן אמת, או תיקונים קוסמטיים של סימני פיסוק.

הוספתי קישורים לספוטיפיי ובנדקמפ היכן שניתן, למי שרוצה גם להעזר באוזניים בזמן הקריאה. לצערי, לא מעט אלבומים שנסקרו אז, אינם זמינים כיום להאזנה בפלטפורמות הסטרימינג.

מקווה שיהיה מי שימצא עניין בחומרים.

נדב רביד, נובמבר 2020